poniedziałek, 10 czerwca 2013

Ognista formuła… Seria kosmetyków „SPA Technology Papryka Chili”

Papryka chili ("pieprz kajeński", "pieprz cayenne", "pieprz turecki", "pieprz gwinejski")

Swój ostry smak papryki zawdzięczają substancji zwanej kapsaicyną, która wykazuje wiele właściwości leczniczych m.in. przeciwbólowe, przeciwzapalne, antyrakowe, korzystnie wpływa na układ krążenia oraz trawienny.

Czym ostrzejsza papryka, tym zawiera więcej kapsaicyny.

Oprócz tego pieprz kajeński, to niezwykle bogate źródło witaminy A.

Obok kurkumy, pieprz kajeński, to jedna z najbardziej cenionych przypraw o działaniu leczniczym i detoksykującym - według tradycyjnej medycyny wschodu (TMC).

Tradycyjne zastosowania obejmują użycie jako środek wykazujący ekstremalne działanie ogrzewające, wzmacniający osłabione funkcje wątroby, pobudzający układ krążenia, powstrzymujący krwawienia, jako składnik mieszanek ziołowych wpływający na szybką absorpcję i lepszą dystrybucję innych leczniczych składników mieszanki. Również używany w wyjątkowych sytuacjach jak omdlenia, stany szoku, nawet przy zatorach i atakach serca do przełamania negatywnych efektów ostrego stanu.

Kapsaicyna przyśpiesza spalanie kalorii, stymuluje utlenianie tłuszczów i węglowodanów, zmniejsza apetyt, poprawia wydajność i wytrzymałość organizmu, wspomaga spalanie tłuszczu oraz hamuje wzrost komórek tłuszczowych.

Kapsaicyna zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej

Badania naukowe prowadzone przez Kawadę (1986, 1991) dowiodły, że kapsaicynoidy wywołują łańcuch zjawisk fizjologicznych, które wspomagają spalanie tłuszczu. Wyniki badań opublikowane w Journal of Nutrition Science and Vitaminology dowiodły, że suplementy zawierające kapsaicynę i wyciąg z zielonej herbaty, powodują utratę tkanki tłuszczowej - 1 funt w ciągu dwóch tygodni - w porównaniu z grupą przyjmującą placebo.

Papryczki chili pomagają hamować apetyt

Jedną z głównych przyczyn sięgania po jedzenie jest głód, który odpowiada za to, że dieta nie przynosi efektów. W trakcie badań stwierdzono, że kapsaicynoidy zmniejszają zapotrzebowanie organizmu na energię. Podczas zażywania kapsaicyny uwalniana zostaje energia i wysyłany jest sygnał do mózgu, że głód został zaspokojony i organizm nie potrzebuje więcej żywności. Proces ten nazywa się odruchem sytości. Przykład wpływu papryczki chili na tłumienie apetytu przedstawiono w artykule opublikowanym w 2001 roku w British Journal of Nutrition (Yoshioka 2001), w którym stwierdzono, że badani, którzy jedli papryczki chilli, potrzebowali o 956 kalorii mniej do uzyskania potrzebnej energii w porównaniu do grupy, która przyjmowała placebo.

Kapsaicyna przyśpiesza spalanie kalorii

W teorii utrata wagi to bardzo prosta sprawa: zużycie energii (w postaci spalonych kalorii) musi być wyższe niż pobór energii (w postaci pożywienia). Jednak każdy ekspert ds. żywienia może udowodnić, że łatwiej jest mówić o osiągnięciu ujemnego bilansu kalorycznego, niż go osiągnąć - im mniejsze jest spożycie kalorii, tym przemiana materii staje się wolniejsza (Yoshioka 1995, 1998, 2001).

Papryka chili jest wykorzystywana w kosmetyce

Ostra papryka ma ujędrniający wpływ na skórę. Wspomaga procesy prowadzące do utraty wagi. Pobudza krążenie krwi i przemianę materii, korzystnie wpływa na szybkość rozkładu komórek tłuszczu, stymuluje usuwanie nagromadzonych toksyn.

Aż 90% kobiet niepokoi się z powodu problemów związanych z cellulitem i wiążącymi się z tym zmianami skórnymi…

Środki antycellulitowe z papryką chili nie ograniczają się do usunięcia nadmiaru złogów tłuszczowych, ponieważ stworzone są specjalnie do walki z cellulitem. Pomagają zmniejszyć rozstępy, które często związane są z wahaniami wagi, oprócz tego zmiękczają i wygładzają skórę.

W skład preparatów kosmetycznych z papryką chili - należących do serii „SPA Technology” TianDe - wchodzą następujące komponenty aktywne: sól morska, ekstrakt z papryki chili, ekstrakt z alg morskich.

Seria SPA Technology "Papryczka chili" = 100% satysfakcji

1. Sól antycellulitowa z olejkiem z papryczek chili, 80 g, (kod: 30210)
Produkty antycellulitowe na bazie chili - supereffekt w mgnieniu oka!

Przyspiesza procesy metaboliczne skóry, usuwa toksyny i nadmiar płynu, zmniejsza "skórkę pomarańczową", pomaga uaktywnić krążenie krwi, poprawia elastyczność i koloryt skóry.

Zastosowanie

Sól zapewnia doskonałe usuwanie martwych komórek skóry i mineralizacji organizmu. Jest to pierwszy i bardzo ważny etap w programach utraty wagi. Sól i olejek z chili przyśpiesza procesy przemiany materii w skórze, usuwa toksyny i nadmiar płynu, zmniejsza "skórkę pomarańczową", pomaga uaktywnić krążenie krwi, poprawia elastyczność i koloryt skóry. Pelling z soli może być używany w celu detoksykacji, mineralizacji i wygładzeniu ciała, a program antycellulitowy do usunięcia cellulitu i odchudzania.

Działanie

- przyspiesza procesy metaboliczne w skórze;
- usuwa toksyny;
- zmniejsza efekt "skórki pomarańczowej";
- pomaga uaktywnić krążenie krwi;
- poprawia elastyczność i koloryt skóry.

Olejek z papryczki chili aktywuje procesy metaboliczne w obszarach problemowych, zmniejsza ilość komórek tłuszczowych.

Zastosowanie: masaż jest stosowany na miejsca, które wymagają poprawy skóry.

Czas stosowania >>> Efekt

2 dni >>> Bardziej gładka i elastyczna skóra.
10 dni >>> Zmniejszony efekt "skórki pomarańczowej".
14 dni >>> Objawy cellulitu usunięte lub mniej widoczne. Objętość ciała spadła. Rozstępy są mniej widoczne.

Środki ostrożności: unikać kontaktu z oczami.


2. Antycellulitowy krem z olejkiem z papryczek chili, 100 g (
kod: 30211)

Antycellulitowy środek na bazie chili - super efekt, w krótkim czasie!

Działanie

- przyspiesza rozkład i wydalanie tłuszczu;
- poprawia metabolizm komórkowy;
- zapobiega tworzeniu się tłuszczu, zmniejsza objętość;
- skutecznie tonizuje i ujędrnia skórę, pozostawiając ją gładką, elastyczną i delikatną.
- uaktywnia krążenie krwi i limfy.

Sposób użycia

Nałożyć niewielką ilość na obszarach problemowych, wmasować okrężnymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia. Zalecany po kąpieli.


3. Maseczka na brzuch z ekstraktem z papryczki chili, 1 szt. (35 g) (kod: 30212)
Wszystko, co jest wymagane od Ciebie - to nałożyć maskę!

Maska na brzuch z ekstraktem z chili działa na kilka sposobów:

- skutecznie rozbija tłuszcze;
- wyrównuje strukturę skóry;
- eliminuje skórkę pomarańczową;
- ułatwia drenaż - wydzielanie nadmiaru płynów i toksyn;
- wzmacnia i napina skórę.

Olejek z papryczki chili aktywuje metabolizm w obszarach problemowych, zmniejsza ilość komórek tłuszczowych.

Zastosowanie


- ostrożnie otworzyć opakowanie;
- wyjąć maskę;
- umieścić na brzuchu;
- po 10-20 minutach usunąć maskę;
- usunąć resztki maski.

Zaleca się zastosowanie maski codziennie przez dwa tygodnie. Aby zwiększyć skuteczność po masce zastosować krem antycellulitowy z ekstraktem papryczek chili.

UWAGA: Kosmetyków antycellulitowych z serii SPA Technology "Papryczka Chili" nie należy stosować, jeżeli występują problemy z pękającymi naczynkami, przy żylakach. W takim przypadku ZALECAMY stosować po kosmetyki antycellulitowe z serii „Model Up”.

Materiał źródłowy: Linia SPA Technology „Papryka chili” (w: Podręcznik piękna TianDe, str. 133-135); Lecznicze właściwości papryki chili (w: http://www.dietawarzywnoowocowa.pl/2010/08/lecznicze-wasciwosci-papryki-chili.html); Capsilite Capsules (w: http://www.tiens.sklepna5.pl/towar/162/capsilite-capsilite-capsules-slimming-supplement-30-kapsulek.html); "Papryka chili pomaga w walce z otyłością" (w: http://www.lifestyle.banzaj.pl/Papryka-Chili-pomaga-w-walce-z-otyloscia-9339.html).