sobota, 30 marca 2013

Naturalny kolagen dla skóry. Seria kosmetyków "Collagen Active"


Od 35 roku życia skóra człowieka zmienia się. Pojawia się brak jędrności i elastyczności spowodowany zmniejszeniem produkcji kolagenu.

Pierwszym sygnałem mówiącym o naruszeniu procesu wytwarzania się kolagenu jest pojawienie się zmarszczek mimicznych. W przeciągu pierwszych 5 lat od rozpoczęcia menopauzy, skóra traci 30% kolagenu. Dlatego bardzo ważnym jest w tym okresie stosowanie kosmetyków dostosowanych do danego wieku.

Seria kosmetyków Collagen Active na bazie hydrolizatu kolagenu jest odpowiedzią na podstawowe potrzeby kobiet, skutecznie rozwiązując, za pomocą nowoczesnych technologii, problemy pojawienia się zmian skóry spowodowanych wiekiem.

Hydrolizat kolagenu (Hydrolyzed Collagen) to produkt uzyskany drogą hydrolizy kolagenu (fibrylowanego białka). Do składu hydrolizatów kolagenu wchodzą aminokwasy: asparagina, leucyna, glutaminian kwasu, lizyna, gliceryna, walina, metionina. Pozytywnie wpływają na funkcjonalny stan skóry, nawilżają, regenerują, mają właściwości odżywcze, odmładzające i gojące. Na ich podstawie opracowuje się receptury kremów do pielęgnacji skóry twarzy oraz kosmetyków do włosów.

Otrzymywanie hydrolizatu kolagenowego, to wyjątkowa, opatentowana technologia membranowa. Jej sens polega na tym: na początku trzy łańcuszki kolagenowych molekuł rozszczepiają się, następnie wyjątkowym sposobem rozrywają się na oddzielne fragmenty strukturowe (kolagenowy hydrolizat), na ostatnim etapie, za pomocą membranowej technologii, rozdzielają się w celu uzyskania kolagenowych fragmentów takiej długości, która jest odpowiednia dla ludzkiej skóry w 100%. Wykorzystanie tej technologii czyni możliwym uzyskanie hydrolizatu kolagenu, o nieosiągalnej wcześniej jakości i czystości. Przenikając w skórę, niskocząsteczkowe kolagenowe fragmenty hydrolizatu na tyle orientują się w przestrzeni, że blokują zbliżenie się trzech łańcuszków kolagenu ludzkiej skóry, w efekcie czego spowalnia się proces starzenia się skóry i tworzenia się zmarszczek. W głębokich warstwach skóry niskocząsteczkowe fragmenty mogą przyłączyć się do metabolicznych reakcji. Tłumaczy się tym odżywcze i regenerujące działanie kolagenowej kosmetyki. Oprócz tego niektóre niskocząsteczkowe wytwory (aminokwasy), które znajdują się w zewnętrznej warstwie, są w stanie zatrzymać wodę i nawilżyć skórę.

Przy naniesieniu kolagenowego preparatu na skórze wytwarza się cienka powłoka przepuszczająca gazy, która pomaga w skupianiu wody w tkankach podskórnych. Zgodnie z ostatnimi badaniami naukowymi, zbędne nawilżenie tkanek wpływa na wzmocnioną proteolizę, czyli proces naruszenia struktur białka i uruchomienia mechanizmu syntezy nowego kolagenu. W ten sposób dochodzi do odnowienia podstawowych struktur skóry wraz z jej ogólnym odmłodzeniem. Hydrolizowany kolagen stosowany jest jako specjalistyczny odżywczy komponent dla zmęczonej skóry. Organicznie współgra z kwasem hialuronowym, D-pantenolem, antyoksydantami, olejkami i ekstraktami roślinnymi, które wchodzą w skład kosmetyków linii Collagen Active.

W skład linii Collagen Active wchodzą kryształowe maseczki kolagenowe, w postaci płatów z naturalnego, prasowanego niskocząsteczkowego kolagenu, nasyconego kwasem hialuronowym. Są one opracowane za pomocą nanotechnologii i osiągnięć współczesnej kosmetologii. Maseczki nasycają skórę kolagenem, wypełniają zmarszczki od wewnątrz i wyrównują powierzchnię twarzy, mają właściwości liftingujące, intensywnie nawilżają, stymulują międzykomórkową wymianę i regenerację komórek, polepszają jędrność skóry. Krystaliczny kolagen jest aktywnym uczestnikiem procesu odnowienia tkanek, stymuluje proces odnowy własnego kolagenu skóry.

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, wchodzący w skład krystalicznych masek kolagenowych, to produkt nanotechnologii. Jego molekuły są o 200-400 razy mniejsze od molekuł zwykłego kwasu hialuronowego. Skutecznie usuwają wilgoć: mają siłę do tego, aby utrzymać masę 6000 razy większą od ich samej. Dzięki takiej jakości kosmetyki, w których skład wchodzi niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, efektywnie nawilżają skórę, wzbogacają ją o wodę, i jest ona kompleksowo odnawiana. W rezultacie objętość tkanek zwiększa się, włókna stają się bardziej elastyczne, zmarszczki znikają. Krystaliczne maseczki kolagenowe są niezastąpione przy przeprowadzaniu aktywnego odnawialnego programu Anti-Age (walka ze zmarszczkami).

Aktywne składniki kosmetyków z serii Collagen Active to: hydrolizat kolagenu, olejek oliwkowy, ekstrakt z rumianku, olejek kastorowy, ekstrakty z hamamelisa (oczaru wirginijskiego), aloesu, morskich wodorostów, kofeina, smoła ksantanowa, miód z nektaru słonecznika.

W skład serii kosmetycznej Collagen Active TianDe wchodzą następujące produkty:

1. Krem-żel do mycia twarzy, 100 g (kod 12701).
2. Krem intensywnie liftingujący, 50 g (kod 12703).
3. Krem liftingujący do konturu oczu, 15 g (kod 12704).
4. Wzmacniająca i podciągająca emulsja do twarzy i szyi, 100 g (kod 12705).
5. Wzmacniająca esencja przeciwko pękającym naczynkom, 30 g (kod 12706).
6. Żel modelujący owal twarzy, 150 g (kod 12707).
7. Krystaliczna maseczka kolagenowa do twarzy, 1 szt. (kod 12709).
8. Krystaliczna maseczka kolagenowa na powieki, 1 szt. (kod 12710).
9. Korygująca maseczka do twarzy "Intensywny lifting", 1 szt. (kod 12711).
10. Delikatny tonik nawilżający, 150 g (kod 12712).
11. Wzmacniający żel antycellulitowy, 150 g (kod 32708).

Opracowano na podstawie: Linia Collagen Active, w: Podręcznik piękna TianDe, str. 80-82.